Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Wnętrza


 

WNĘTRZA

 

POLECANE USŁUGI W ZAKRESIE

 TANIE ODNAWIANIE- oferta polegająca na przygotowaniu propozycji w postaci rzutów i wizualizacyjnych zrzutów 3d, rozwiązania problemów we wnętrzu, propozycje użycia  niedrogich  materiałów  dostępnych aktualnie na rynku.

Oferta szczególnie polecana osobom, które chcą zrobić remont niedrogim kosztem na przykład  mieszkania do wynajęcie lub sprzedaży, bez zbędnych wydatków, szybko tanio,a efektownie.

"POZYTYWNE KLIMATY" WE WNĘTRZU- oferta polegając na doborze kolorystyki i dodatków, do już istniejącego wnętrz, aby nadoć mu klimatu i sprawić by już isniejące we wnętrzu meble lub inne przedmioty przy niedużych zmianach , stanowiły spójną całość i tworzyły wnętrze w utrzymanym klimacie pasującym do włściciela lub urzytkownika. Przygotowanie projektu  ustawienia istniejących mebli, propozycji kolorystycznej, propozycji dodatków, w tym doboru i wykonania  np. pasujących do koncepcji obrazów, doboru roślin do wnętrza.

EFEKTOWNA ŚCIANA- WIELKA ZMIANA- oferta polegająca na zaprojektowaniu  we wnętrzu dekoracji ściennej w postaci tynków ozdobnych (z możliwością wykonania) ,paneli dekoracyjnych ,tapety lub fototapety , malowideł ściennych np. w pokojach dziecięcych  (z możliwością wykonania), obrazów dobranych do wnętrza  (z możliwością wykonania).

OTUL WNĘTRZE TKANINAMI- oferta polegająca na doborze tkanin do wnętrza, np. zasłony, firanki, kapy,  poduszki itp z możliwością wykonania projektu, lub  uszycia odpowiednio dobranych do wnętrza  dodatków, które źle dobrana  mogą zepsuć wnętrze a odpowiednie ocieplają  je i tworzą odpowiedni klimat.

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Prace projektowe rozpoczynamy od wizyty na obiekcie w celu wykonania pomiarów (inwentaryzacji) i od spotkania, na którym omawiane są wytyczne do projektu. Po podpisaniu umowy i ustaleniu harmonogramu prac, rozpoczynają się kolejno następujące etapy projektowania

1.INWENTARYZACJA

2. KONCEPCJE FUNKCJINALNE

3. PROJEKT FUNKCJONALNY 

4. PROJEKT ARANŻACJI

5. WIZUALIZACJA

6. PROJEKT WYKONAWCZY

7. NADZÓR AUTORSKI

 

 1. INWENTARYZACJA wnętrza to dokładny pomiar lokalu wraz z punktami elektrycznymi, instalacjami wodno- kanalizacyjnymi oraz wentylacją. Na podstawie pomiarów z natury powstają takie rysunki jak rzuty pomieszczeń wraz z wymiarami oraz kład każdej ściany. Na podstawie dokładnej inwentaryzacji można wykonać projekt wnętrz.

2 i 3 PROJEKT FUNKCJONALNY Projekt funkcjonalny to pierwszy etap pracy nad projektem wnętrza i poprzedzony jest wykonaniem dwóch koncepcji funkcjonalnych. Skupiamy się w tym momencie tylko na funkcji lokalu – rozmieszczeniu pomieszczeń i przemyśleniu jak wnętrze powinno funkcjonować, aby było wygodne w użytkowaniu, ergonomiczne i dopasowane do Twoich potrzeb. Nie dobieramy na tym etapie konkretnego wyposażenia, materiałów, nie jest to jeszcze aranżacja kolorystyczna – projekt funkcjonalny jest przekazywany w postaci szkiców w odcieniach szarości oraz filmów ze spaceru po wnętrzu, aby skupić się na funkcji a nie na materiałach i kolorach. Jeżeli nie jesteś w posiadaniu podkładów projektowych, na tym etapie również wykonywana jest inwentaryzacja lokalu. Wnętrze funkcjonalne to solidna podstawa przyszłej aranżacji, gdyż przemyślana i dobra funkcja wpływa na atrakcyjność wnętrza.

4. PROJEKT ARANŻACJI Na podstawie wybranego przez Ciebie projektu funkcjonalnego rozpoczynamy aranżację wnętrza, czyli wybór kompletnego wyposażenia i materiałów. Jest to dobry moment na określenie waszego budżetu, aby doprane sprzęty, wyposażenie i materiały nie tylko odpowiadały wam formą i funkcją, ale także abyście nie musieli rozciągać waszej inwestycji na kolejne lata odkładając na przekraczającą budżet lampę lub sofę. Podczas tego etapu odwiedzamy także sklepy z wyposażeniem i wspólnie dobieramy wszystkie materiały i elementy wnętrza. Na życzenie (jeśli chcesz) ten etap projektant może wykonywać samodzielnie na podstawie Twoich wytycznych. Po dobraniu wszystkich elementów, materiały takie jak gresy, kafle podłogowe i ścienne, fronty meblowe kuchenne i mebli na wymiar oraz tapety, farby, materiały na sofy, łóżka itp., zebrane są w biurze, aby zaprezentować jak ze sobą współgrają – daje to, razem ze szkicami perspektywicznymi, wizualizacjami i modelem 3d doskonałe wyobrażenie, jak wyglądało będzie Twoje nowe wnętrze. Oddanie tego etapu następuje w formie wielostronicowej książki, w której każde z pomieszczeń opisane jest ze szczegółami a wraz z nim opracowana jest kompletna lista wyposażenia i materiałów.

Co zawiera projekt aranżacji?

Projekt aranżacji zawiera projekt funkcjonalny, który jest podstawą do wykonania aranżacji wnętrza.
Na etapie aranżacji podczas dobierania materiałów i wyposażenia projektant kieruje się wytycznymi Inwestora i na spotkaniu, kilka dni przed oddaniem etapu aranżacji, przedstawia kilka propozycji materiałów i wyposażenia. Na życzenie ten etap może być także prowadzony w ścisłej współpracy z klientem jeżdżąc wspólnie po sklepach z wyposażeniem i dobierając wspólnie wszystkie materiały i wyposażenie. Przykładowy projekt aranżacji zawiera takie rysunki jak:

1.Projekt koncepcyjny kuchni wraz z wyborem wyposażenia oraz materiałów; rzut , szkic 3D,

2.Projekt koncepcyjny łazienki i wc wraz z wyborem wyposażenia oraz materiałów; rzut , szkic 3D,

3.Projekt koncepcyjny mebli na wymiar (np. garderoba), rzut , szkic 3D,

4.Projekt koncepcyjny pozostałych pomieszczeń wraz z wyborem wyposażenia oraz materiałów, rzut , szkic 3D,

5.Dobór kolorystyki ścian,

6.Dobór wyposażenia, materiałów oraz stolarki drzwiowej,

7.Wizualizacja  oraz szkicowe kadry z pomieszczeń.

 

5.WIZUALIZACJE

Do każdego projektu, oprócz szkiców perspektywicznych i modelu 3d ze spacerem po wnętrzu, wykonujemy także kadr wizualizacji fotorealistycznej. Wizualizacja może być wykonana po dobraniu wszystkich materiałów i wyposażenia, pokazuje jak funkcjonowało będzie światło we wnętrzu i jego klimat. Na podstawie takiej wizualizacji możesz upewnić się, że otrzymujemy wnętrze jakiego oczekujesz.

 6.PROJEKT WYKONAWCZY

Jest to etap, w którym powstają rysunki wraz z wymiarami dla wykonawców. Dzięki temu etapowi żaden detal nie pozostaje wykonany „przypadkowo”. Dla przykładu: fugi w łazience powinny zaprojektowane być tak, aby ceramika i wyposażenie łazienki harmonizowało z kaflami – taki detal i wiele innych jest bardzo ważny przy ogólnym odbiorze wnętrza i świadczą o jego klasie i estetyce. Wykonywane są takie rysunki jak np. rzut wykonawczy dla wykonawców z oznaczeniem wyburzeń, wymiarami, punktem początkowym układania posadzek, obliczeniem metrów bieżących listew przypodłogowych, rysunki wykonawcze podejść wod- kan, elektryki, rzuty sufitów podwieszanych, projekty wykonawcze łazienki z rozrysowaniem kafli na ścianach oraz oznaczonymi punktami początkowymi układania kafli. Oprócz rzutów wykonawczych przekazywane są także rysunki kładów ścian z naniesionym wyposażeniem, obliczony jest metraż ścian do malowania oraz metry bieżące tapet. Na tym etapie po wykonaniu projektu elektryki, dobieramy także oświetlenie i lampy. W projekcie wykonawczym rozwiązywane są także zagadnienia, które wychodzą dopiero podczas szczegółowego projektu i dzięki temu wszystko jest dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”. Im więcej detali na tym etapie zostanie wykonane, tym łagodniej przebiegnie realizacja inwestycji i poziom stresu podczas budowy zostanie ograniczony do minimum.

Co wchodzi w skład projektu wykonawczego?

Projekt wykonawczy zawiera projekt aranżacji a więc również projekt funkcjonalny oraz inwentaryzację. Projekt wykonawczy to rysunki dla poszczególnych fachowców realizujących Twoją inwestycję.

Są to takie rysunki jak:

1.Rzut wykonawczy  z wymiarami, naniesionym wybranym wyposażeniem,paleta barw oraz dobór wszystkich materiałów.

2.Projekt elektryki oraz sufitów podwieszanych wraz z wyborem lamp

3.Projekt wykonawczy kuchni, rzut i przekroje, ,

4.Projekt wykonawczy łazienki, rozrysowanie kafli dla wykonawcy, dobór elementów wyposażenia ruchomego, rzut oraz kłady ścian, skala,

5.Projekt wykonawczy mebli na wymiar, rzuty oraz przekroje,

6.Kłady ścian wraz z wrysowanym wyposażeniem, rozliczenie metrażu ścian do malowania,

7.Detale wykonawcze,

8.Zestawienie wyposażenia oraz farb – wycena elementów zawartych w projekcie.

 

7. NADZÓR AUTORSKI

Ten etap pracy projektanta polega na kontrolowaniu, czy wykonywane prace są zgodne z projektem. Podczas pomiarów i montażu mebli na wymiar, jak np. kuchnie, garderoby itp. jesteśmy obecni, aby na bieżąco rozwiązywać pojawiające się pytania. Pomagamy także w określeniu kolejności zamawiania wyposażenia i materiałów, co usprawnia prace wykonawcy. Prace remontowo-budowlane mogą zaczynać się wg harmonogramu dostarczanych materiałów i ułatwia to zaplanowanie przebiegu inwestycji oraz poniesionych kosztów. Jeśli realizację inwestycji planujesz rozpocząć w odległym terminie, warto także wziąć pod uwagę możliwość doboru ewentualnych materiałów lub technologii zamiennych - wiąże się to z tym ,że producenci wyposażenia zmieniają swoją ofertę i może okazać się, że po wyborze np. gresów w czerwcu – w październiku będą już wycofane z produkcji. W zakresie naszych prac jest więc także uzgadnianie dopuszczenia ewentualnych materiałów i technologii zamiennych.
Z wizyty na budowie sporządzane są notatki, które przekazywane są inwestorowi.

 

 

 

Zapraszamy do galerii, gdzie możecie Państwo zapoznać się z przykładowymi realizacjami.